قوانین و مقررات ثبتنام و استفاده از خشت و خورشید
 • کاربر با ثبت نام در خشت و خورشید میپذیرد که قوانین و مقررات خشت و خورشید را به صورت کامل مطالعه کرده، به مفاد آن آگاه و موارد آن را پذیرفته است. در صورتیکه در آینده در این قوانین و مقررات تغییراتی ایجاد شود، در همین صفحه بهروزرسانی و منتشر میشود و کاربر توافق میکند که استفاده مستمر از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر،هر فرد تنها میتواند یک حساب کاربری به عنوان میهمان، یک حساب کاربری به عنوان میزبان و یا هر دو حساب صورت همزمان در خشت و خورشید داشته باشد.
 • مسئولیت تمام فعالیت هایی که از طریق حساب کاربری اشخاص درخشت و خورشید انجام میشود به عهده کاربر است.
 • مسئولیت حفظ امنیت اطلاعات حساب کاربری از جمله نام کاربری و رمز عبور به عهده کاربر است.
 • در صورت مفقودی یا سرقت اطلاعات حساب کاربری، کاربر موظف است در اسرع وقت موضوع را به اطلاع شرکت برساند. بدیهی است تا زمانی که اطلاع رسانی به شرکت انجام نشده است مسئولیت همه فعالیت هایی که از طریق حساب کاربری مذکور انجام شده و  میشود به عهده کاربر خواهد بود.
 • در برخی شرایط ممکن است برای استفاده از خدمات، از کاربر درخواست احراز هویت شود، در چنین شرایطی اگر کاربر اطلاعات کافی را در اختیار شرکت قرار ندهد، شرکت میتواند حساب کاربری وی را مسدود کرده و از ارائه خدمات خودداری کند.
 • خدمات خشت و خورشید به افراد زیر 18 سال ارائه نمی شود.
در صورتی که شما دارای حداقل 18 سال تمام نیستید نمیتوانید از خدمات ارائه شده در وبسایت خشت و خورشید استفاده کنید و در صورت ثبت رزرو نیز از ورود شما به اقامتگاه یا بومگردی رزرو شده جلوگیری خواهد شد. بدیهی است کاربری که شرایط سنی ذکر شده را نداشته باشد و اقدام به رزرو بومگردی یا اقامتگاه نماید مسئولی خساراتی که از محل کنسلی این رزرو ایجاد میشود را بر عهده خواهد داشت. قوانین و مقررات عمومی
 • کلیه فرآیندهای خرید در وب سایت منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر موظف به رعایت قوانین و مقررات وب سایت در هنگام خرید است.
 • خشت و خورشید میتواند در صورت افزودن قابلیتها و خدمات جدید و یا در جهت بهبود عملکرد، ضوابط و مقررات وب سایت به روزرسانی کند.
 • خشت و خورشید تنها یک بستر ارتباطی میان میزبان و میهمان است و به عنوان میزبان اقامتگاه محسوب نمیشود. در خشت و خورشید میزبان خود را معرفی میکند و میهمان نیز با آگاهی نسبت به فعالیت پلتفرم خشت و خورشید، رزرو یا اجاره اقامتگاه را به صورت آنلاین انجام میدهد. خشت و خورشید در جهت بهبود ارائه خدمات نهایت تلاش خود را میکند.
 • اطلاعات هتل های ارائه شده در جاباما، به صورت مستقیم از منابع رسمی(هتل ها، مراکز اقامتی و …)دریافت شده است . به علت تغییرات دورهای این اطلاعات، تأییدصحت آنها برعهده همان منابع است. خشت و خورشید تلاش میکند تا این تغییرات را در کمترین زمان ممکن به روزرسانی کند.
 • اطلاعات هتل و اقامتگاه در وب سایت خشت و خورشید شامل وضعیت ظرفیت اتاق، موقعیت مکانی بر روی نقشه، قیمته به روزشده ، تصاویر، عوارض و مالیات، حق سرویس، وعده های غذایی، امکانات، و… است. این امکان وجود دارد که هتل ها و سایر اقامتگاه ها در مواردی، در ارائه خدمات اعلامی کوتاهی کنند و تمام یا بخشی از اطلاعات مندرج در صفحه هتل، اقامتگاه یا تجربه خشت و خورشید مطابق با اطلاعاتی که در زمان معرفی آن محصولات اعلام شده، نباشد این صورت مسئولیت ناشی از هرگونه نقض یا مغایرت با مالک هتل، اقامتگاه یا تجربه است در این صورت ما از شما میخواهیم تا این قبیل مشکلات را با خشت و خورشید درمیان بگذارید تا ضمن پیگیری، بازخورد آن را در اختیار سایر مسافرین قرار داده و در صورت لزوم، سرویس مذکور را از محصولات خشت و خورشید حذف گردد.
 • در روزهای پر مسافِر سال، هتل ها و سایر اقامتگاه ها قوانین خاصی را اجرا میکنند تا بتوانند مدیریت بهتری در پذیرش و ارایه خدمات داشته باشند. از جمله و نه محدود به این قوانین میتوان به عدم پذیرش لغو رزرو و در برخی هتل ها ارایه سرویس های اتاق بهصورت تخت اضافه اشاره کرد، خشت و خورشید در این خصوص مسئولیتی نخواهد داشت.
 • احراز هویت میهمان و شرایط محرمیت، از سوی اقامتگاه و بر اساس ارزش ها و شئونات اسلامی است؛ اقامتگاه اختیار را خواهند داشت در صورت عدم احراز شرایط محرمیت از ورود مسافرین به اقامتگاه ممانعت کرده و مطابق لغو رزرو عمل میکنند.
 • هنگامی که شما رزرو خود را لغو میکنید، این ریسک برای اقامتگاه وجود دارد تا نتواند در زمان باقی مانده، واحد خود را به فروش رساند. بنابراین منطقی است تا مبلغی را به عنوان جریمه ی استرداد از میهمان دریافت کند. سیاست صاحبان اقامتگاه ها در میزان این جریمه متفاوت است، از این رو قوانین لغو رزرو هر اقامتگاه، در صفحه آن اقامت شده است و ممکن است با اقامتگاه دیگر متفاوت باشد. حتی ممکن است این قوانین در تمام سال یکسان نباشد. اطمینان داشته باشید ما تالش میکنیم در صورت انصراف از رزرو، کمترین هزینه را بپردازید؛ برای همین از شما میخواهیم به محض انصراف ، خشت و خورشید را از تصمیم خود مطلع کنند تا جریمه کمینه شود. وجه مسترد شده به شماره حسابی که با آن از خشت و خورشید خرید کرده اید، واریز خواهد شد.
 • برای پذیرش بانوان که به صورت تنها قصد اقامت دارند قانونًا مشکلی وجود ندارد و با نامه رسمی شرکت ها و سازمان مبنی بر مأموریت و یا شرکت در همایش ها، اقامت به راحتی میسر میشود. اگر میخواهید مطمئن سفر کنید و خیالتان راحت باشد با ما تماس بگیرید.
 • میهمان میپذیرد رزرو هر اقامتگاه به معنای تأیید مقررات آن اقامتگاه از سوی ایشان است و می بایست به ضوابط آن پایبند باشد.
 • زمان ورود و خروج هر اقامتگاه در صفحه آن ذکر شده است. میزبان و میهمان متعهد به رعایت این زمانبندی هستند.
 • میهمان میپذیرد چنانچه به واسطه اقامت ایشان، خسارتی به محل اقامت و وسایل آن وارد شود، مسئولیت تأمین هزینه های مربوط به آن برعهده ایشان خواهد بود.
 • رزرو خریداری شده، متعلق به میهمانی است که مشخصاتش هنگام ثبت سفارش وارد شده است، لذا غیر قابل انتقال به غیر است.
 • در صورتی که در مدت زمان اقامت میهمان در یک اقامتگاه، عملی خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران انجام شود مسئولیت آن با شخصی است که مرتکب جرم شده است و خشت و خورشید هیچگونه مسئولیتی در خصوص تخلفات یا جرایم صورت نگرفته است.
 • در صورت درخواست لغو رزرو اقامتگاه، مبلغ رزرو پس از اعمال قوانین لغو رزرو اقامتگاه، به شماره شبا، حساب یا بانکی درج شده توسط کاربر در حساب کاربری ایشان واریز میشود. تمام تلاش خشت و خورشید بر آن است تا عودت مبلغ کمترین زمان ممکن صورت پذیرد، اما بنا به شرایط ممکن است این فرآیند تا ۴۸ ساعت کاری به طول انجامد.
قوانین و مقررات اختصاصی رزرو اقامتگاه‌
 • میهمان و میزبان می‌پذیرند که فرآیند رزرو و تایید یا رد آن در خشت و خورشید تنها از طریق ارسال پیام کوتاه است . لذا مسئولیت عدم دریافت پیام کوتاه به دلیل عدم دسترسی به اینترنت، ضعف آنتن دهی موبایل و یا درج اطالعات اشتباه هنگام ثبت نام بر عهده کاربر است.
 • واریز مبلغ توسط میهمان به معنای رزرو قطعی محسوب نشده و تنها پس از تایید توسط میزبان و صدور واچر از طرف خشت و خورشید، رزرو و خرید قطعی شده تلقی می‌شود. در این حالت اطلاعات رزرو و اطلاعات تماس میزبان و میهمان از طریق پیام کوتاه به آنها ارسال می‌شود و می‌توانند هماهنگی‌های لازم را با هم به عمل آورند. و در صورت عدم تایید نهایی رزرو، مبلغ واریز شده توسط میهمان طی مدت یک ساعت به ایشان عودت داده خواهد شد. میهمان متعهد می‌شود که تعداد همراهان مراجعه کننده به اقامتگاه جهت اقامت، دقیقاً مطابق تعداد اعلام شده در درخواست رزرو باشد، در غیر این صورت، پذیرش نفر اضافه منوط به تایید میزبان و هزینه آن بر عهده میهمان است. خشت و خورشید نیز هیچگونه مسئولیتی در خصوص پیگیری افزودن تعداد همراهان میهمان نخواهد داشت.
 • میهمان متعهد است قوانین اشاره شده توسط میزبان در استفاده از اقامتگاه احترام گذارد و اجرا نماید. در غیر اینصورت مسئولیت نقض قواعد بر عهده میهمان است و خشت و خورشید در این خصوص مسئولیتی نخواهد داشت. به طور مثال در صورتی که میزبان ورود حیوانات خانگی را ممنوع اعلام کرده باشد و میهمان آن شرایط را رعایت ننماید، مسئولیت اتفاقات رخ داده با میهمان است.
 • میهمان متعهد است مطابق تعداد نفراتی که هنگام رزرو انتخاب کرده به اقامتگاه مراجعه کند، در غیر اینصورت مسئولیت نقض قواعد بر عهده میهمان است و خشت و خورشید و میزبان در این خصوص مسئولیتی نخواهند داشت. به طور مثال در صورتی که میهمان هنگام رزرو تعداد نفرات را ۴ نفر انتخاب کرده باشد و هنگام مراجعه بیش از ۴ نفر باشند، مسئولیت اتفاقات رخ داده با میهمان است و میزبان می‌تواند میهمان را پذیرش نکند.
 • میزبان می‌پذیرد که قیمت درج شده در جاباما نهایی است و اخذ هرگونه هزینه اضافه از میهمان تحت هر عنوان اعم از حق کمیسیون، پورسانت، حق دلالی و غیره، مجاز نیست. در غیر این‌صورت، اقامتگاه و نام کاربری وی حذف می‌شود. ارائه خدمات اضافه بر آنچه که در صفحه اقامتگاه درج شده است، خارج از تعهد مزبور است و منوط به توافق با میهمان است.
 • میزبان می‌تواند درخواست اقامت را بپذیرد و یا رد کند. در صورتی که میزبان درخواست اقامتی را پذیرفت، متعهد به ارائه خدمات بر اساس آن درخواست است در غیر این‌صورت خسارات وارده به میهمان و شرکت و عواقب ناشی از آن بر عهده ایشان است.
 • میهمان می‌پذیرد هرگونه تغییر در جزییات رزرو را با هماهنگی خشت و خورشید انجام دهد و از هرگونه توافق مستقیم با میزبان که مطابق اطلاعات رزرو نباشد، خودداری نماید. هرگونه واریز وجه نیز به میهمان به صورت مستقیم ممنوع است و خشت و خورشید تنها مسئول پیگیری تراکنش هایی است که از طریق خشت و خورشید صورت می‌گیرد.
 • میزبان متعهد می‌شود در صورت عدم مراجعه میهمان به اقامتگاه در تاریخ رزرو شده، اقامتگاه تا پایان مدت رزرو شده، برای میهمان خالی خواهد ماند، همچنین میهمان می‌پذیرد که در این شرایط هیچ‌ مبلغی به وی مسترد نخواهد شد. (در صورت درخواست لغو رزرو توسط میهمان، مطابق قوانین لغو رزرو آن اقامتگاه رفتار می‌شود.)
تعهدات خشت و خورشید
 • خشت و خورشید تضمین می‌کند تا با تکمیل فرآیند خرید از سوی کاربر و دریافت نامه اقامت (واچر)، بتوانید به راحتی در اقامتگاه مورد نظر، پذیرش شده و از امکانات آن بهره‌مند شوید. در مواردی نادر ممکن است به دلایل مختلف از جمله مشکلات اعلام شده از طرف اقامتگاه نظیر خرابی‌ها و حوادث طبیعی، اشتباهات انسانی همچون اشتباه فاحش در مبلغ اعلامی و همچنین موارد امنیتی مانند ورود مقامات بلندپایه، رزرو ثبت شده با مشکل مواجه شود، در این‌گونه موارد خشت و خورشید تمام تلاش خود را می‌کند تا برای میهمانان خود، اقامتگاهی مشابه با واحد رزرو شده فعلی در نظر گیرد و در صورت عدم موفقیت در جلب رضایت میهمان (مسافر)، مبلغ را به‌صورت کامل بازگرداند و امتیاز ویژه ای را برای رزرو آتی وی منظور کند.
 • حفظ و نگهداری از رمز عبور بر عهده کاربران است و برای جلوگیری از هر گونه سوء استفاده احتمالی، کاربران نباید آن را برای شخص دیگری افشاء نمایند. تمامی اطلاعات کاربران نزد جاباما محرمانه تلقی می‌شود و جاباما متعهد می‌شود این اطلاعات را در اختیار شخص دیگر قرار ندهد، مگر در مواقعی که این اطلاعات از جانب مقامات قضایی ذیصلاح با داشتن حکم قانونی درخواست شود.
 • در صورت بروز مشکلات احتمالی بین میزبان و میهمان، تیم خشت و خورشید تمامی تلاش خود را جهت برطرف نمودن مشکلات به عمل خواهد آورد.
    قوانین لغو رزرو از لحظه رزرو تا 4 روز قبل از تاریخ ورود 20٪ مبلغ شب اول و 20٪ مبلغ شب‌های باقیمانده کسر می‌گردد. 4 روز قبل از ورود مهمان 20٪ مبلغ شب اول + 20٪ مبلغ شب‌های باقیمانده تا روز ورود مهمان 100٪ مبلغ شب اول + 50٪ مبلغ شب‌های باقیمانده از روز ورود تا خروج مهمان 100٪ مبلغ شب‌های سپری شده + 100٪ مبلغ شب‌های باقیمانده
ورود یا ثبت نام برای ورود شماره همراه خود را وارد کنید